227 відгуків
emoji-quarantineІнтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
+380 (95) 416-30-50
+380 (67) 557-06-89

Найкращі настільні ігри - ТОП 20 настільних ігор 2020. Частина 1

🔸 Найкращі настільні ігри 🔸 Рейтинг настільних ігор 🔸 ТОП-10 кращих настільних ігор 👇

Проаналізувавши тематичні запити в пошуковій системі Google, ми склали рейтинг настільних ігор за популярністю. До нього увійшли ігри як для дітей, так і розваги для компанії дорослих або підлітків.

Перед вами перша частина рейтингу. Тут зібрані кращі настільні ігри, перевірені часом. Давайте приступимо!


ТОП-10 кращих настільних ігор

Визначити першу десятку кращих складно з-за величезної кількості оригінальних і схожих найменувань. В цьому топі зібрані найкращі ігри, які часто подобаються навіть тим, хто спокійно ставиться до «настолкам» в цілому.

Перша частина рейтингу - 10 кращих настільних ігор:


«Монополія»

Аналоги або схожі: «Менеджер», «Імперія», «Бізнесмен», «Монополіст», Business live

Кількість гравців: 2-8

Вікова група: 5+

Приблизна тривалість партії: 60-90 хв

Для когось підійде: сім'я, діти, підлітки, дорослі

Тип: економічна стратегія

Захоплюючі ігри серії «Монополія» дарують можливість не просто весело провести час з сім'єю або в компанії друзів, але і приміряти на себе роль магната. У грі потрібно так розпорядитися стартовим капіталом, щоб збагатитися самому і підштовхнути інших учасників до банкрутства.

Набір складається з поля, фішок, ігрових грошей, кубиків, мініатюрних будинків, карток власника міста, «Шанс» і «Громадська скарбниця». Грати можна як у дорослій компанії, так і з дітьми. «Монополія» — цікавий і наочний спосіб познайомити дитину з економічними поняттями — власність, аукціон, рента, податки та іншими.


Нарди

Аналоги або схожі: короткі нарди, довгі нарди

Кількість гравців: 2

Вікова група: 5+

Приблизна тривалість партії: 5-30 хв

Для когось підійде: сім'я, діти, підлітки, дорослі

Тип: логічна азартна гра

Навчитися грати в нарди можна за 5 хвилин. Але чим більше партій ви проведете, тим стає очевиднішим — гра далеко не так примітивна, як здається спочатку. Мета максимально проста — привести всі свої шашки на останню чверть ігрового поля (будинок) швидше суперника.

Нарди відмінно розвивають стратегічне мислення та вміння швидко рахувати в умі. Ця гра допомагає не тільки згаяти час, але і розвиває математичні здібності.

Це цікаво: грі в нарди більше 5000 років.


«Дженга»

Аналоги або схожі: «Вежа», «Падаюча вежа», «Дрова», Tower, Jenga та її різновиди — «з кубиком», «бомба», «екстрім» і т. д.

Кількість гравців: 2-4

Вікова група: 3+

Приблизна тривалість партії: 5-10 хв

Для когось підійде: сім'я, діти, підлітки, дорослі

Тип: гра на спритність

Ця нехитра гра зазвичай викликає бурю емоцій у гравців будь-якого віку. Завдання учасників — переміщати бруски нагору по одному так, щоб башта не впала. В ідеалі самому утримати конструкцію, а своїм ходом поставити наступного гравця в більш хитке становище.

Простота правил дозволяє злегка змінювати кожну гру і вносити авторські «родзинки». Наприклад, на кожному бруску можна написати за завданням і зробити мікс з класичної «Дженги» і «Фантів». Перш ніж перемістити брусок, гравцеві потрібно виконати завдання. Якщо башта падає, учасники разом загадують штрафний бажання програв.

Несподіваний факт: падіння дженги вивчають на уроках фізики в американських школах.


«Імаджинаріум»

Аналоги або схожі: Imaginarium, «Діксіт» (Dixit), гра в асоціації, «Воображарий», Fantasy

Кількість гравців: 4-7

Вікова група: 8+

Приблизна тривалість партії: 40-60 хв

Для когось підійде: підлітки, дорослі

Тип: гра на асоціації

Творці російської гри «Імаджинаріум» надихалися «Дикситом». Додатково були внесені зміни в правила, завдяки чому ігровий процес став більш захоплюючим. Завдання учасників — придумати асоціації до малюнків на картках. Але все не так просто! Асоціаціями типу «людина», «зима» або «любов» справа не закінчується. Якщо зібралися гравці з хорошою уявою, з'являються варіанти у дусі: «навали драми!», «молодець, мужик», «на вільні хліба» та інші.


👉 Читайте також: Що подарувати дівчинці?
Вибираємо іграшку за типом темпераменту дівчинки, популярні іграшки і класичні ідеї для подарунків


«Каркассон»

Аналоги або схожі: у серії багато ігор — «Каркассон. Мисливці і збирачі», «Каркассон. Фортеця», «Каркассон. Нові землі», «Каркассон. Місто», «Каркассон. Амазонка», «Діти Каркассона» (версія для дітей)

Кількість гравців: 2-5 (в деяких версіях 6)

Вікова група: 7+

Приблизна тривалість партії: 30-90 хв

Для когось підійде: сім'я, діти, підлітки, дорослі

Тип: рольова економічна стратегія

На відміну від «Монополії», яка занурює в сучасний світ бізнесу, в «Каркассоне» вам належить приміряти роль середньовічного правителя. Завдання гравців — розширювати свої володіння, мудро керувати підданими і вибудовувати цілі міста за принципом доміно.

Гра має кілька рівнів складності, завдяки чому в неї цікаво грати в будь-якій компанії — в тісному колі друзів, з сім'єю, на гучній вечірці. Офіційно вона призначена для дорослих і дітей старше 8 років, але малюки теж люблять в неї грати. Тільки трохи по-іншому — складати картинку з квадратів як пазл.

Цікавий факт: оригінальний «Каркассон» був випущений в 2000 році, а в 2001-му отримав нагороду «Гра року».


«Доббль»

Аналоги або схожі: «Дублі», «Подвійна картинка», «Перепутаница», Dobble, Spot It!

Кількість гравців: 2-8

Вікова група: 5+

Приблизна тривалість партії: 15 хв

Для когось підійде: сім'я, діти

Тип: розвиваюча гра

З допомогою цієї гри можна не тільки зайняти дитину на деякий час, але і провести 10-15 хвилин з максимальною користю. «Доббль» розвиває зорове сприйняття, швидкість реакції і уважність — з цими якостями буде простіше вчитися в майбутньому.

На кожній круглої картці зображено кілька об'єктів. Ідентичних карт немає, але на кожній парі є по одній однаковою картинці з п'яти. Завдання кожного гравця — швидше за інших відшукати дублі. Єдиних правил «Доббле» немає. Це дозволяє кожен раз змінювати гру і робити процес більш різноманітним. Але одна деталь залишається незмінною — гравці шукають збіги на швидкість.


«Аліас»

Аналоги або схожі: Alias, «Еліас», «Скажи інакше», «Крокодил», «Бум», «Еківокі»

Кількість гравців: від 4

Вікова група: 10+

Приблизна тривалість партії: 45-90 хв

Для когось підійде: сім'я, діти, підлітки, дорослі

Тип: гра на асоціації

Це одна з найпопулярніших ігор для галасливих посиденьок. Вона завжди динамічна за рахунок того, що йде на час. Виграє та команда, яка відгадає найбільше слів. Обмежень за кількістю учасників немає.

Дітям «Аліас» і його аналоги допомагають розширювати словниковий запас та розвивати навички усного мовлення, а для дорослих це відмінний спосіб розважитися і дізнатися один одного краще.


👉 Читайте також: Що подарувати дитині
Якусь іграшку подарувати дитині? Як правильно вибирати подарунки для дітей, враховуючи їх вік і характер.


Лото

Аналоги або схожі: Loto, Lotto, «Бінго» (Bingo)

Кількість гравців: від 2

Вікова група: 4+

Приблизна тривалість партії: 5-10 хв

Для когось підійде: сім'я, діти, підлітки, дорослі

Тип: азартна гра

Лото — проста і невигадлива гра, яку особливо полюбляють діти. З її допомогою можна вивчати або повторювати цифри і стимулювати інтерес дитини до навчання.

До XX століття ця гра залишалася доступною тільки для представників вищого суспільства. Спочатку в лото грали на гроші, але зараз більшою популярністю користуються партії «на інтерес». Гравці беруть по 3 картки. З мішка по черзі наосліп дістаються барила з цифрами. Виграє той, хто швидше заповнить свої картки відповідними барильцями.


Доміно

Аналоги або схожі: «Козел», «Осел», «Чечеве», «Маггинс», китайське доміно, трикутне доміно

Кількість гравців: 2-4

Вікова група: 4+

Приблизна тривалість партії: 30 хв

Для когось підійде: діти, підлітки, дорослі

Тип: логічна азартна гра

Гравцям роздають по 5 або 7 кісточок в залежності від кількості учасників. Починає той, у кого на руках дубль 6:6. Далі гравці по черзі викладають кісточки, у яких кількість точок на одній із сторін відповідає викладенню. Переможцем стає той, у кого закінчаться кісточки.

Незважаючи на свою простоту, доміно «затягує». Ступінь зацікавленості гравців легко визначити по тому, як учасники викладають кісточки: якщо партія напружена, гравці досить сильно б'ють по столу. Тому краще купувати якісне тверде доміно, щоб вона прослужила довго.

У це важко повірити, але найдовша партія в доміно тривала 5 днів. У ній брали участь 630 гравців.


«Скреббл»

Аналоги або схожі: Scrabble, Alfapet, «Ерудит», «Словодел», «Просто геніально», «Майстер слова»

Кількість гравців: 2-4

Вікова група: 6+

Приблизна тривалість партії: 40-60 хв

Для когось підійде: діти, підлітки, дорослі

Тип: головоломка

«Скреббл» нагадує об'ємний кросворд. Тільки слова потрібно не відгадувати, а складати з букв, які випадають гравцеві. Чим довше слово придумає учасник, тим більше балів йому присуджується. Ця гра змушує напружувати мозок і діставати з надр пам'яті слова, які рідко використовуються в повсякденності.


ТОП-20 настільних ігор

У другу десятку рейтингу увійшли наступні настільні ігри:

  • «Морський бій» [5+];
  • «Руммикуб» [8+];
  • «Катамино» [3+];
  • «Серп» [14+];
  • «Жах Аркхем» [12+];
  • «Ферма» («Супер ферма», «Супер ранчер») [6+];
  • «Мачи коро» [7+];
  • «Свинтус» [5+];
  • «Гноми-шкідники» [8+].

Серед них теж є ігри для дорослих, підлітків і дітей, а одну придумали спеціально для офісних працівників. Вгадаєте, яку?

👉 Ці популярні настільні ігри докладно розглянуті в продовженні: Кращі настільні ігри — ТОП 20 настільних ігор 2020. Частина 2


Настільні ігри дарують чудову можливість відпочити з користю і зблизитися. За ними можна просто розважитися з друзями, пізнавально провести час з сім'єю або знайти точки дотику і вже до кінця вечора перетворити абсолютно незнайомих людей як мінімум у товаришів. Недарма в «настільні ігри» часто грають на вечірках!


🔸 підбірка кращих настільних ігор 🔸 топ настільних ігор 🔸 популярні настільні ігри 🔸 ігри для веселої компанії 👆

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner