227 відгуків
+380 (95) 416-30-50
+380 (67) 557-06-89

Продовження рейтингу Топ-60 кращих ігор

Продовження рейтингу Топ-60 кращих ігор
🔸 рейтинг кращих ігор 🔸 найпопулярніші 🔸 ТОП-60 ігор для дітей і дорослих 👇
Про рейтингу
Кращі ігри рейтингу (ТОП-10)
ТОП кращих ігор за популярністю
Продовження рейтингу ТОП-60 кращих ігор
Для тих хто тільки прийшов, чи потрапив сюди випадково - це продовження рейтингу "Топ-60 популярних ігор. Кращі ігри для дітей, компанії і всієї родини". Продовжимо!
ТОП кращих ігор за популярністю (продовження)
«Катамино»
Аналоги і схожі ігри: «Катамино Делюкс», «Катамино дорожня», «Катамино ДУО».
Кількість гравців: 1-2.
Вікова група: 3+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, дорослі.
Тип гри: головоломка, логічний.
Katamino – одна з кращих логічних ігор, яка буде цікава і дітям, і дорослим. З її допомогою можна розважитися, «розім'яти» мізки після важкого дня і потренувати корисні навички. Дітям гра допоможе зрозуміти основи геометрії: те, як взаємодіють між собою і заповнюють простір різні фігури. Ще «Катамино» розвиває дрібну моторику, учить логічно мислити і аналізувати, адже ситуація на поле постійно змінюється.
Katamino ще називають тетрісом без батарейок. З фігур в наборі можна скласти величезну кількість комбінацій. У комплекті також йде задачник, але в ньому представлена лише мала частина варіантів заповнення поля. Цікаво, що гра пропонує 4 рівня складності, тому грати можуть як діти, так і дорослі. У грі є безліч головоломок, які можуть бути дуже простими або екстремально складними. Грати можна одному або вдвох.
«Карткові війни» (Card Wars)
Аналоги і схожі ігри: «Монополія», «Фруктогонщики», «Мачи Коро».
Кількість гравців: 2.
Вікова група: 10+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, дорослі.
Тип гри: колекційна карткова.
«Карткові війни» особливо сильно сподобається фанатам мультсеріалу Adventure Time with Finn & Jake. Саме в неї грали головні герої Фінн і Джейк в епізоді Card Wars. Правила були дуже складними, тому у Джейка пішло багато часу на те, щоб пояснити їх Джейку.
Мета гри – захопити і знищити королівство. У кожного учасника є колода карт (не менше 40 шт.). З їх допомогою необхідно обіграти суперника, використовуючи різноманітні тактики. Потрібно обдумано робити ходи, розставляти доступних істот і застосовувати інші карти, щоб знизити життєві окуляри суперника. Бій ведеться на полях, які викладаються на самому початку у вигляді майданчика 2х4 клітини. Таким чином, ви граєте на 4 землях, прямо як у мультфільмі.
«Майкле!»
Аналоги і схожі ігри: «Мафія», «Жах Аркхем», «Майкле. Дуель», «Майкле! Чудова сімка!», «Майкле! На кілька карток більше».
Кількість гравців: 3-8.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: 20-40 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: карткова рольова.
«Майкле!» – це гра про ковбойські розборки, де ви будете безпосередньо в самому центрі подій. Ви можете бути шерифом або його помічником, бандитів чи вбивцею-одинаком. у кожного персонажа своя задача, і коли вона буде виконана, гра закінчується. А результат може бути різний: або бандити вб'ють шерифа, або він переможе бандитів.
Гра чимось нагадує «Мафію», але з елементами Дикого Заходу, тому вона буде особливо цікава любителям вестернів. Час партії повністю залежить від того, як швидко гравці зможуть розпізнати і вбити всіх бандитів, а також вивести на чисту воду ренегата (вбивцю-поодинці).
Цікавий факт: у 2002 році гра «Майкле!» отримала премію як краща карткова гра.
«Пандемія»
Аналоги і схожі ігри: «Майкле!», «Мачи Коро», «Карткові війни», розширення гри «На грані».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 10+.
Приблизна тривалість гри: від 45 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я, молодь.
Тип гри: карткова рольова, стратегія.
«Пандемія» – німецька гра, видана компанією Z-Man Games в 2008 році. Згідно з легендою, по земній кулі поширюються 4 небезпечних захворювання. З ним борються кілька персонажів: диспетчер, медик, вчений, дослідник і будівник, а в новій версії ще й спеціаліст з карантину і експерт з надзвичайних ситуацій.
Особливість гри в тому, що персонажі повинні взаємодіяти між собою, а не змагатися. Спільними зусиллями їм потрібно відкрити ліки від усіх хвороб раніше, ніж настане одна з умов програшу. Персонажам належить переміщатися по планеті і гасити вогнища хвороби, а ще шукати ресурси, щоб винайти те саме ліки, що врятує людство. Щоб цього досягти, команда повинна правильно використовувати скіли (уміння) кожного з її членів.
«Гноми-шкідники»
Аналоги і схожі ігри: «Майкле!», «Мачи Коро», «Карткові війни», «Мафія», «Гноми-шкідники: Дуель».
Кількість гравців: 2-12.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: від 45 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я, молодь.
Тип гри: карткова стратегічна.
«Гноми-шкідники» – унікальна сімейна настільна гра, випущена в 2004 році бельгійцем Фредеріком Мойерсоном. Суть гри – протистояння добрих гномів і гномів-шкідників. Першим треба прорубати дорогу і знайти золото, а шкідники повинні всіляко цьому перешкоджати.
В ігровому процесі 3 раунду, перед початком кожного з яких необхідно заново розподіляти ролі. Переможцем стає той, хто протягом усіх раундів добуде максимальна кількість самородків і швидше добереться до фінішу. Інтерес в грі полягає в тому, що ролі гномів залишаються нерозкритими аж до моменту, коли гравці не почнуть ділити все, що зібрали. До цього моменту залишається тільки здогадуватися, хто є хто.
«Підступний лис»
Аналоги і схожі ігри: Cluedo Junior, «Левова стрижка», «Мишача команда», «Червона шапочка».
Кількість гравців: до 4.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: від 45 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я, молодь.
Тип гри: детективна кооперативна.
«Підступний лис» – захоплююча настільна гра для дітей, в якій вони зможуть відчути себе справжнім детективом, застосувати логіку і навчитися працювати в команді. Це відмінний варіант для дитячого і сімейного відпочинку і розваг. Увагу привертає ще й яскраве барвисте оформлення гри з її кубиками, стилізованими під лисячі сліди.
Суть гри в тому, що необхідно обчислити підступного лиса, який вкрав пиріг прямо з-під вашого носа. Під підозрою всі лисиці, а вам потрібно вистежити і зловити тільки хитруна, який сховався в своїй норі, попутно знімаючи підозри з невинних. Розгадати загадку необхідно до моменту, коли фігурка підступного лиса перетне поле і добереться до своєї нори. Для цього сищикам треба працювати спільно, підказуючи і допомагаючи один одному.
«4 в ряд»
Аналоги і схожі ігри: «Хрестики-нулики», «Катамино», Доміно.
Кількість гравців: 2.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: від 15-20 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я, молодь.
Тип гри: стратегічна, логічна.
Гра «4 в ряд» – стратегічна гра для двох осіб. В процесі використовується дошка з горизонтальних і вертикальних ліній з отворами, куди вставляються фішки. В залежності від виробника поле може мати різні розміри. Класичним вважають полі 7х6. Ще існують поля 8х7, 9х7 і 10х7.
Мета – вибудувати в ряд по горизонталі або вертикалі чотири фішки однакового кольору. Хоч мета і здається простим, насправді гра характеризується великою різноманітністю тактичних прийомів. Щоб перемогти, доведеться ретельно подумати над кожним ходом. Гра продовжується до того моменту, поки одному з гравців не вдасться закінчити ряд.
У 1988 році Джеймсом Д. Алленом гра була вирішена математично. Так, якщо кинути першу фішку посередині, то перший гравець може забезпечити собі виграш, якщо в одну з колонок, сусідніх з центральною, то нічию, а якщо в одну з чотирьох крайніх колонок, то перший гравець дозволить виграти противнику.
Це цікаво: гра випускається під назвою Connect Four з 1974 року. У нас вона зустрічалася під безліччю інших найменувань, включаючи «Гравитрипс» і «Квадро».
«Шакал» (Jackal)
Аналоги і схожі ігри: «Шакал. Острів скарбів», «Шакал Люкс», «Підступний лис», «Гноми-шкідники».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: від 60 хв. залежно від стратегії.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я, молодь.
Тип гри: стратегічна.
У гри «Шакал» дуже цікава і нестандартна механіка, завдяки якій можливо самі різні варіанти розвитку подій. Вона чимось нагадує шахи, але відрізняється тим, що тут важливі не особливості окремих фігур, а різні клітини ігрового поля. Гра захоплює тим, що при кожному ході, в якому потрібно відкрити клітку поля, гравців чекає невідомість і нові ввідні дані для подальшого плану дій.
Мета гри гранично проста – відшукати і перетягнути на свої кораблі якомога більше золотих монет, захованих у глибині острова. Переможцем стане той, у кого буде більше золота. Цей гравець в результаті оголошується тим, хто зловив капітана Шакала, який закопав ті самі скрині зі скарбами. Але, перш ніж це зробити, гравцям доведеться зустрітися з кровожерними людожерами, постріляти з гармати і подолати безліч інших перешкод.
«Колонізатори» (Catan)
Аналоги і схожі ігри: «Мачи Коро», «Монополія», «Каркассон», «Колонізатори. Америка», «Колонізатори: Розширення для 5-6 гравців».
Кількість гравців: 3-4.
Вікова група: 10+.
Приблизна тривалість гри: від 60 хв. залежно від стратегії.
Для когось підійде: підлітки, сім'я, молодь, дорослі.
Тип гри: стратегічна, економічна.
«Колонізатори» – німецька настільна гра від Клауса Тойбера, випущена в 1995 році. У свій час вона була по-справжньому популярною і навіть отримала кілька відомих премій: Spiel des Jahres (1995), Deutscher Spiele Preis (1995), Origins Awards (1996). Тут гравцям належить грамотно розпоряджатися досить обмеженими ресурсами і планувати кожен хід, щоб битися і змагатися з конкурентами за панування на острові Катан.
Гра розвиває дипломатичні навички та здібності до вигідної торгівлі. Особливість стратегії в тому, що правила у неї досить прості на відміну від інших схожих ігор. Метою є набір переможних очок (пунктів), які даються за будівництво міст і поселень, за найбільшу армію, довгу дорогу і багато інші досягнення. У «Колонізаторах» ви зможете відчути себе справжнім першовідкривачем в освоєнні незвіданих земель.
«Клуэдо» (Cluedo)
Аналоги і схожі ігри: Cluedo Junior, «Мафія», «Cluedo. Нове видання».
Кількість гравців: 3-6.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: 45-60 хв.
Для когось підійде: підлітки, сім'я, молодь, дорослі.
Тип гри: детективна, логічна.
Гра «Клуэдо» має детективний сюжет, популярний серед дітей і дорослих вже більше 60 років. Нові версії не перестають видаватися досі, і всі вони наповнені таємницями і підозрами. Учасникам потрібно збирати докази і висловлювати свої теорії про злочин, які допоможуть їм ближче підібратися до вбивці, вміло заметающему сліди.
Сюжет розвивається навколо несподіваного зникнення господаря будинку, який запросив людей на вечірку. Це впливовий і відомий мультимільйонер, якого, як виявилося, вбили. Тепер ви і запрошені гості стаєте підозрюваними. І діяти треба швидко і дуже уважно, інакше викрити вбивцю не вдасться.
Цікавий факт: «Клэудо» – перша гра, за мотивами якої був знятий фільм. Ще її сюжет ліг в основу багатьох відеоігор, книг і вікторин.
«Сплячі королеви»
Аналоги і схожі ігри: «Сплячі королеви Делюкс».
Кількість гравців: 3-6.
Вікова група: 7+.
Приблизна тривалість гри: 45-60 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я.
Тип гри: стратегічна, логічна.
«Сплячі королеви» – гра, придумана маленької 6-річною дівчинкою Мірандою Эвартс. Розвага приснилося уві сні їй, і вона вирішила розповісти про нього батькам. Сім'я оцінила задумку і вирішила реалізувати ідею. Так на світ і з'явилася добра і чарівна гра «Сплячі королеви», яка занурює гравців в світ прекрасних принцес, лицарів і драконів. Гра розвиває пам'ять, стратегію і елементарні арифметичні навички.
Завдяки простим правилам діти можуть брати участь в грі нарівні з дорослими. І переможцем у казковому розвагою може стати абсолютно кожен. Мета – зібрати 12 вінценосних корольов. За кожну принцесу, яку вам вдалося розбудити, ви отримуєте призові окуляри. І їх кількість залежить від того, який саме королеві ви заважаєте продовжити її сон. В процесі вам доведеться остерігатися сонних зіль і підступних драконів.
Зверніть увагу: версія «Сплячі королеви Делюкс» випускається в красивій металевій коробці, а ще з картами, мають приємну текстуру під льон. Це надає грі по-справжньому подарунковий вигляд.
«Кольт експрес» (Colt Express)
Аналоги і схожі ігри: «Жах Аркхем», «Майкле!», «Пандемія».
Кількість гравців: 2-6.
Вікова група: 10+.
Приблизна тривалість гри: 30 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я, молодь.
Тип гри: стратегічна, логічна.
У Colt Express бандити скачуть по даху поїзда і стріляють один в одного, а бідним пасажирам доводиться ховатися від страху під сидіннями. Дана гра – це велике пограбування поїзда. І вам належить приєднатися до бандитів, щоб нагородити якомога більше. Але є одне але – в поїзді їде сам шериф, а всі грабіжники не мають чіткого плану дій.
Гра поділена на 5 раундів, а в кожному два етапи: планування і грабіж. Бандити при цьому можуть бігати по 3D моделі поїзда і скидати конкурентів. Незвичайне оформлення – фішка цієї гри, адже весь процес проходить не на простому картонному полі, а в цих декораціях, які ще більше занурюють вас в атмосферу Америки кінця 19 століття.
«Данетки»
Аналоги і схожі ігри: «Мафія», «Крокодил», «Я кактус?», «Свинтус», «Хто Я?».
Кількість гравців: від 2.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: 30 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я, молодь.
Тип гри: логічна.
Мета в грі «Данетки» – здогадатися і переказати, що сталося. Для цього всі гравці повинні задавати провідному навідні запитання, на які можна відповісти «Так», «Ні» або «Не має значення/не знаю/уточніть питання». Попередньо ведучий вибирає данетку і озвучує її умови. Він же дивиться відповідь, який не можна розповідати іншим.
«Данетки» вчать думати, досліджувати і знаходити приховані причини незрозумілих речей. Такий мозковий штурм буде корисний не тільки для дітей, але і для дорослих. Гру можна використовувати на вечірці або навіть в перерві під час роботи в офісі, щоб «розім'яти мізки. Грати можна в будь-якому місці: на ходу, в транспорті, вдома в колі близьких, удвох або великою компанією.
«Точки» («Фазенда», «Міста», «Феодали»)
Аналоги і схожі ігри: «Ерудит», «Шибениця», Морський бій.
Кількість гравців: від 2.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: 30 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я, молодь.
Тип гри: логічна.
Щоб грати в «Точки», не потрібно нічого, крім аркуша паперу і пари ручок. Тут вам доведеться проявити всі свої стратегічні навички, а також виробити тактику перебору варіантів. Тільки це допоможе вам захопити якомога більше «земель», тобто оточити точки суперника.
Гра ведеться на аркуші паперу в клітку. Крапки ставляться в куточках квадратів. Важливо, щоб у кожного гравця була ручка свого кольору, інакше не вийде розрізнити точки між собою. зону, яку вдалося оточити, можна зафарбувати в свій колір. Це і будуть ваші нові «володіння». Але не поспішайте розслаблятися, адже оточені області теж можна взяти в полон, якщо суперник зможе оточити своїми точками.
«Кукарача»
Схожі ігри: «Шалений відро».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: 30 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я, молодь.
Тип гри: настільна динамічна.
«Кукарача» – незвичайне розвага, де від вас потрібно загнати в кут маленького таргана. Це дуже оригінальна гра, практично не має аналогів. Вона допомагає розвивати швидкість реакції і просторове мислення. Для гри вам буде потрібно дуже пильне око, адже вам належить визначити суперника.
Головним героєм гри виступає маленький нано-таракашка, вирішив зіпсувати настрій кухареві своєю присутністю. І як тільки з ним не боролися, але все безрезультатно. Можливо, саме вам вдасться зловити настирливе комаха.
Ви здобудете перемогу, якщо шкідник потрапить в пастку 5 разів. Партії тут не дуже довгі, тому потрібно встигнути швидко зреагувати і виловити комаха. Для цього ви можете використовувати ножі, ложки та виделки з набору. Складність в тому, що передбачити рух шкідника дуже складно, але це і приносить гравцям велика кількість незабутніх емоцій.
«Еволюція»
Аналоги і схожі ігри: популярні доповнення «Час літати», «Континенти», «Рослини», «Трава і гриби».
Кількість гравців: 2-4, до 8 гравців при використанні двох наборів карт.
Вікова група: 12+.
Приблизна тривалість гри: 60-120 хв.
Для когось підійде: підлітки, сім'я, дорослі.
Тип гри: стратегічна багатоходова, інтелектуальна.
Настільна гра «Еволюція» заснована на теорії Дарвіна. Гра була випущена кандидатом біологічних наук Дмитром Кнорре в 2010 році. Тоді ж вона була визнана кращою грою року, після чого стала популярна і в інших країнах світу. В ігровому процесі вам пропонується комбінувати різні властивості і пристосування тварин, щоб розвинути власну популяцію. Одночасно необхідно отримувати нові корисні навички, протидіяти суперникам і регулювати чисельність тварин.
В ході гри важливо зберегти свою популяцію, а до її кінця ще і зайняти домінуючі позиції. Переможцем вважається той гравець, хто набрав найбільшу кількість очок. Вони даються за вижили тварин і знайдені їм властивості.
«Кортекс»
Аналоги і схожі ігри: «Кортекс для дітей» (6+), «Кортекс 2», «Кортекс 3», «Доббль».
Кількість гравців: 2-6.
Вікова група: 12+.
Приблизна тривалість гри: 60-120 хв.
Для когось підійде: підлітки, сім'я, дорослі.
Тип гри: інтелектуальна, логічна.
Беручи участь у грі «Кортекс», можна позмагатися у спритності, причому навіть удвох. У наборі безліч карток з різноманітними завданнями, які точно не дадуть нудьгувати. Гра допомагає тренувати пам'ять і уважність, розвивати просторове мислення і тактильні відчуття, а ще вчить рахунку в розумі. Є в «Кортексе» і елемент азарту, адже завдання виконуються на швидкість.
В наборі 7 підгруп карток, розвиваючих 7 різних інтелектуальних якостей. Вам належить перераховувати предмети на картах, називати найбільшу кількість однакових предметів, знаходити вихід з лабіринту, називати те, що зображено на тактильної картці і багато іншого. Вам належить раунд за раундом кидати виклик суперникам, змагаючись з ними в логіці, уважності і швидкості.
«Манкала»
Аналоги і схожі ігри: «Калах».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: 20-30 хв.
Для когось підійде: підлітки, сім'я, дорослі.
Тип гри: інтелектуальна, логічна.
«Манкала» – ціле сімейство настільних ігор для двох гравців, поширених по всьому світу. Інакше вони називаються африканськими шахами, оскільки найбільше в них грають в Африці, а ще в Середній і Південно-Східної Азії.
У манкале камінчики розкладають по лунках, які виступають замість клітин на шаховій дошці. Мета – в процесі гри помістити в свою лунку як можна більше камінчиків. Паралельно необхідно зробити так, щоб супернику не дісталися зайві камені. Потрібно порушити його плани і одночасно вибудувати цілу стратегію з декількох ходів, кожен з яких принесе по каменю у вашу лунку.
«Відповідай за 5 секунд»
Аналоги і схожі ігри: 5 Second Rule, «Скажи інакше», «Хто Я?».
Кількість гравців: 3-6.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: 20-40 хв.
Для когось підійде: підлітки, сім'я, дорослі.
Тип гри: вікторина.
Гра «Відповідай за 5 секунд» дуже проста, але цікава. Вам дуже потрібно швидко відповісти на поставлене запитання: назвати трьох письменників або три машини на букву «м», три твори Пушкіна чи три марки чаю. І на кожну відповідь у вас рівно 5 секунд, поки маленькі залізні кульки котяться в спіралеподібних годинах. Якщо встигаєте – просуваєтеся по полю далі, якщо ні – залишаєтеся на місці.
Автори також ускладнили процес, додавши на ігрове поле небезпечні червоні зони. І якщо ви потрапите на неї і не встигнете відповісти на питання, то наступний свій хід доведеться пропустити. За допомогою такої гри виробляється кмітливість, ерудиція, а також швидкість і швидкість мовлення.
Цікавий факт: «Відповідай за 5 секунд» – якісна адаптація американської хітової гри 5 Second Rule, у свій час одержала безліч нагород і медалей.
«Цивілізація» («Цивілізація Сіда Мейєра»)
Аналоги і схожі ігри: «Колонізатори», «Монополія», «Супер Фермер», «Мачи Коро», «Еволюція».
Кількість гравців: 3-6.
Вікова група: 12+.
Приблизна тривалість гри: 120 хв.
Для когось підійде: підлітки, сім'я, дорослі.
Тип гри: стратегічна.
«Цивілізація» була розроблена в 2002 році Гленном Дровером за мотивами однойменної комп'ютерної гри Sid meier's Civilization. Суть – управління власної імперією. Вам належить пройти свій шлях від стародавніх часів до сучасності, досліджуючи території, будуючи міста, винаходячи нові технології, ведучи війни і укладаючи союзи.
В ході гри вас чекають не тільки нові відкриття і скарбів, але і агресивні суперники і навіть чума, яка може знищувати населення цивілізації. Переможцем вважається гравець, який набрав найбільшу кількість очок. «Цивілізація» вважається кращим вибором для любителів стратегій.
Цікаво: «Цивілізація» стала переможцем у номінації Origins Award в номінації «Краща настільна історична гра 2002 року».
«Пінгвіни на крижині»
Аналоги і схожі ігри: «Пінгвіни на льоду», «Катамино», «Хрестики-нулики», «4 в ряд».
Кількість гравців: від 2.
Вікова категорія: 6+.
Приблизна тривалість гри: 15-20 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я.
Тип гри: головоломка, логічний.
«Пінгвіни на крижині» – гра від європейської компанії Smart Games Bodibon. П'ять пінгвінів ледь утримуються на слизьких плавучих крижинах, а вам потрібно розташувати їх на ігровій дошці так, щоб всі тварини опинилися на місцях, зазначених у завданні. Важливо точно визначити, де розташувати кожен пазл і яка у нього буде форма.
Кожна крижина – це пентаміно, тобто фігура з 5 взаємопов'язаних квадратів. Але крижини не статичні, і їх можна трансформувати. Завдання – ні в якому разі не впустити фігурку пінгвіна, інакше він впаде в холодну арктичну воду. Гра розвиває логічне мислення, комбінаторні здібності і дрібну моторику рук. Всього в ній 80 різних завдань 4 рівнів складності, і в кожного з них лише одне єдине вірне рішення. Переможцем стає той, хто виконав найбільшу кількість завдань.
«Божевільний лабіринт»
Аналоги і схожі ігри: «Манчкін», «Кортекс», «Кольт експрес».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 7+.
Приблизна тривалість гри: 15-40 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я.
Тип гри: логічна.
Потрапивши в «Божевільний лабіринт», гравцям належить зробити безліч відкриттів. Кожному гравцеві потрібно вправно пересувати ходи лабіринту, щоб дістатися до таємничих предметів та істот. Переможцем стане той, хто зможе відкрити всі таємниці і повернутися на стартову позицію. Всього в грі четверо чарівних персонажів, які шукають чаклунські предмети, скарби і незвичайних істот.
Сам «Божевільний лабіринт» – довгожитель у категорії настільних ігор. Набір був випущений в 1986 році компанією Ravensburger. Цікаво, що творцем був професор психології, який врахував багато нюансів можливої поведінки гравців. При цьому правила дуже прості і зрозумілі навіть дітям. Від гравців потрібно логіка та швидкість реакції, адже їм потрібно встигнути виконати завдання, не заблукати і не залишити лабіринт раніше за інших. Прораховувати доведеться не тільки свої ходи, але і дії суперників, які можуть вам перешкодити.
«Заборонений острів» (Forbidden Island)
Аналоги і схожі ігри: «Кортекс», «Манчкін», «Божевільний лабіринт», «Кольт експрес».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: 40-60 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я.
Тип гри: сімейна кооперативна.
Forbidden Island має не тільки цікавий сюжет, але і шикарне оформлення, тому набір часто використовується як подарунковий. Гра створена спеціально для зухвалих шукачів пригод. Гравцям належить відправитися на далекий острів і добути могутні артефакти зниклої цивілізації.
В ігровому процесі необхідно діяти спільно, тому гра відмінно розвиває комунікативні навички, а ще є відмінним способом весело провести час з сім'єю. Мета командної роботи – не допустити затоплення острова, оволодіти чотирма артефактами і встигнути покинути потопаючий острівець на вертольоті.
«Скажи якщо зможеш» (Speak Out)
Аналоги і схожі ігри: «Крокодил», «Хто Я?», «Актівіті», «Аліас для дітей», «Скажи інакше», Junior alias.
Кількість гравців: до 10.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: 30 хв.
Для когось підійде: діти, підлітки, сім'я, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна.
Speak Out – нова розвага для веселих компаній. В комплекті 200 ігрових карток з тими чи іншими фразами, а також пісочний годинник, щоб відміряти час до кінця партії. Суть полягає в тому, щоб вимовити вголос те, що написано на картці. Але все не так просто, адже спеціальний фіксатор у роті заважає вам це зробити.
Інші гравці повинні постаратися вгадати, що їм намагаються сказати. Той, хто дав правильну відповідь, отримує в нагороду карту. Переможцем вважається людина, у якого по закінченні часу, отмеряемого пісочним годинником, виявиться найбільше карток. Speak Out відмінно розвиває і тренує дикцію і артикуляцію, тому корисна і дітям, і дорослим.
«Барабашка»
Аналоги і схожі ігри: «Медвед», «Доббль», «Дитинство Барабашки», «Барбарон», «Барамелька».
Кількість гравців: 2-8.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: 20-30 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я.
Тип гри: настільна.
«Барабашка» – неймовірно мила гра на реакцію. В комплекті симпатичні дерев'яні фігурки, які так і хочеться доторкнутися. У центрі сюжету миле привид Барабашка, який захопився фотографією, але через зламаного фотоапарата отримало не зовсім правильні знімки. Ваше завдання – знайти правильні поєднання предмету і кольору, щоб допомогти Барабашці чарівним чином заховати ці предмети в долоньках.
Гра тренує зорову пам'ять, розвиває зорову увагу та логічне мислення. Якщо намальований на картинці предмет відповідає реальності, потрібно швидко схопити картку. Тут тренується також швидкість реакції. Перемагає той, у кого в кінці виявиться найбільше карток.
Коментар експерта: гру радять навіть психологи, вона підходить для індивідуальних занять і роботи з малими групами. Ще «Барабашка» добре себе зарекомендувала у проведенні сімейної психотерапії.
«Швидкісні ковпачки» (Speed cups)
Аналоги і схожі ігри: «Доббль», UNO, «Подвійна картинка», «Перепутаница».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова категорія: 6+.
Приблизна тривалість гри: від 15 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я.
Тип гри: настільна розвиваюча.
Speed cups – це 5 основних кольорів, мелодійний дзвінок і 24 картки з завданнями. На перший погляд вона здається занадто простий, але насправді може захопити мало не на весь вечір. Важлива особливість полягає в тому, що діяти потрібно швидко: виконуєш завдання і відразу натискаєш на дзвінок, щоб встигнути раніше за інших. Якщо ж це зробить суперник, то ви втрачаєте заповітні бали. Суть же гри проста – побудувати з ковпачків те, що зображено на картці з колоди. Це означає, що потрібно розставити ковпачки в певній послідовності, після чого вдарити по звоночку.
Гра «Швидкісні ковпачки» тренує спритність рук, розвиває увагу і покращує дрібну моторику. Ще вона допомагає вивчати основні кольори, вчить зіставляти картинку з ковпачками і відтворювати побачене. А оскільки фішки можуть рухати обома руками, це допомагає з легкістю вчитися керувати лівою рукою.
Батьки кажуть: «У сім'ї троє дітей, молодшій тільки виповнилося 2, але і вона вже із задоволенням грає. Ми купили всі доповнення, які тільки виходили».
«Чарівник Смарагдового міста»
Аналоги і схожі ігри: «Mysterium», «Джуманджі», «Бастіон», «Підступний лис», «Заборонений острів».
Кількість гравців: 2-6.
Вікова категорія: 6+.
Приблизна тривалість гри: 25-50 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я.
Тип гри: настільна кооперативна.
«Чарівник Смарагдового міста» – одна з найкращих сімейних ігор. Гравцям необхідно тікати від злої Бастинды по ігровому полю з картою, попутно виконуючи завдання, які підкидає дорога з жовтої цегли. Можливо, доведеться порикувати як відважний Лев або зробити зарядку Залізного Дроворуба, а, може бути, навіть ховатися під стіл від вовків.
Головна мета – втекти від злої відьми. Якщо ж Бастінда нажене намагаються втекти гравців, то це буде означати програш для всіх. Кооперативна гра, тому або все перемагають, або програють. Тому завдання треба виконувати точно і швидко, що допоможе бути попереду погоні.
«Чокнутое відро»
Аналоги і схожі ігри: «Шалений відро», «Скажене відро», «Кукарача».
Кількість гравців: 1-4.
Вікова група: 4+.
Приблизна тривалість гри: 30 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна інтерактивна.
«Чокнутое відро» – інтерактивна іграшка, дуже проста, але захоплююча. Багато хто вважають її ідеальним подарунком для офісних працівників і менеджерів. Але грати в неї може кожен бажаючий, адже кидати у відро пожмакані аркуші паперу по-справжньому захоплююче. Цікаво буде не тільки учасникам, але і глядачам процесу, які можуть вболівати за будь-якого з гравців.
Складність гри полягає в тому, що в процесі відро буде рухатися, крутитися навколо своєї осі і раптово закривати-відкривати кришку. Тому вам належить його «обдурити». Ще ви можете змагатися між собою, хто закине у відро більше грудок паперу і виявиться більш влучним. Гра добре тренує окомір, координацію, а також швидкість реакції, адже гравцям потрібно встигнути потрапити в відро, поки воно не рушить з місця.
«Тарган»
Аналоги і схожі ігри: «Доббль», «Знайди дубль», «Сплячі королеви».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: 30 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я.
Тип гри: стратегічна настільна.
В ході гри «Тарган» необхідно зібрати як можна більше сімейних тріо з тата, мами і дитини. У наборі картки з людьми різних народностей і тваринами. Їм-то і потрібно знайти сім'ю, використовуючи карти з колоди. Гра допомагає вчити і закріплювати назви тварин та їх дитинчат, тренує уважність, вміння знаходити відповідності та виконувати угруповання.
Готові зібрані трійки необхідно викладати перед собою. У кого буде більше наборів, той і переміг. А, щоб знайти всі тріо, необхідно брати карту у сусіда. Але бачити ви її не будете – це й є випадковість у грі «Тарган». У неї є ще одна таємниця – картка з зображенням таргана, яку всі гравці намагаються передати один одному. Той, хто в кінці залишиться з цією картою, точно програє.
«Кахут»
Аналоги і схожі ігри: «Жах Аркхем», «Підступний лис», «Заборонений острів», «Чарівник Смарагдового міста».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: 30 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я.
Тип гри: настільна кооперативна.
Вам пощастило знайти таємничу печеру Кахут, де зберігаються небачені скарби. Просто так вони не дістануться, адже тут живуть страшні здичавілі монстри. Але вам пощастило, адже вони все-таки вміють спілкуватися, тому дають вам корисні підказки, які допоможуть виготовити еліксир з підручних матеріалів. Він-то і зробить монстрів знову добродушними.
У грі «Кахут» співпраця – це ключ до перемоги. Вам необхідно працювати в команді, щоб виконати одразу кілька цілей. Ви можете говорити все що завгодно, крім того, які конкретно карти у вас в руках. Саме тому необхідно грати спільно, щоб підібрати еліксир для кожного монстра і отримати від них заповітні скарби.
👉 Читайте також: Кращі настільні ігри - ТОП 20 настільних ігор Рейтинг настільних ігор за популярністю. До нього увійшли ігри як для дітей, так і розваги для компанії дорослих або підлітків
Висновок
Вашій увазі представлені кращі ігри, які користуються популярністю серед дітей та дорослих. В залежності від того, які навички ви хотіли б розвинути або поліпшити, ви можете вибрати стратегічні, економічні, логічні або інтелектуальні ігри. Серед них варіанти з різним сюжетом: від розважальних до детективних. Ви можете змагатися між собою або вибрати гру, де необхідно працювати в команді. Сподіваємося, за допомогою рейтингу ви знайдете розвага для компанії з будь-якої кількості осіб, зможете зайняти дітей, пограти всією сім'єю або в колі друзів.
🔸 Кращі ігри за рейтингом популярності 🔸 Популярні ігри 🔸 Кращі ігри для дітей і дорослих 👆
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner