227 відгуків
+380 (95) 416-30-50
+380 (67) 557-06-89

Топ-60 популярних ігор. Кращі ігри для дітей, компанії і всієї родини

Топ-60 популярних ігор. Кращі ігри для дітей, компанії і всієї родини
🔸 кращі ігри 🔸 популярні ігри 🔸 ТОП-60 ігор для дітей і дорослих 👇
Про рейтингу
Кращі ігри рейтингу
ТОП кращих ігор за популярністю
Продовження рейтингу ТОП-60 кращих ігор
Як приємно і цікаво провести День народження, Новий рік або просто звичайний вечір у колі друзів чи сім'ї? Кращий спосіб – за захоплюючою грою, з якої час пролетить по-справжньому непомітно. Для таких випадків ми склали перелік популярних ігор, найбільш цікавих і популярних, судячи з відгуків. Рейтинг складено на основі частотності тематичних запитів в пошуковій системі Google. До нього увійшли варіанти як для найменших, так і цікаві варіанти для компаній підлітків, молоді та дорослих людей. Раніше ми вже складали детальний рейтинг топ-20 кращих настільних ігор, але вирішили розширити список і включити в нього й інші види ігор, не обмежуючись тільки настолкамі.
Кращі ігри рейтингу. ТОП-10
🔸 кращі з кращих 🔸 ТОП-10 рейтингу 🔸
В основному, лідерами рейтингу стали класичні гри, що зовсім не дивно - адже це ігри популярні століттями і навіть тисячоліттями. Погодьтеся, немає нічого краще, ніж ігри для дітей і дорослих перевірені часом. Отже, наші лідери:
Шахи
Пазли
Шашки
Манчкін
UNO і Фортуно
Нарди
Дженга
Монополія
Настільний теніс
Маджонг
Гра «настільний теніс» дещо вибивається зі списку наведених ігор, крім відповідного інвентарю для неї потрібен великий стіл і досить простір, але враховуючи що є варіанти міні-ігор («міні-теніс», як і «настільний футбол») підходять для будинку, ми вирішили включити його в наш рейтинг ігор, так як гра дуже популярна.
Впевнені, з багатьма цими іграми ви давно знайомі, а деякі вже володієте. Такі набори, як "шашки+шахи" або "шашки+шахи+нарди" ставляться до ігор, які є в кожному будинку. Інші не менш цікаві, але менш відомі. Пропонуємо познайомитись з цими цікавими і актуальними іграми, дізнатися, у що зіграти в компанії або в сімейному колі і яку гру краще купити в подарунок.

ТОП кращих ігор за популярністю
🔸 найпопулярніші ігри 🔸 рейтинг ігор для дітей|для компанії|для всієї родини 🔸 топ кращих 🔸
Шахи
Аналоги і схожі ігри: шахи для дітей, Шахи «3в1», шахи Фішера, шведські шахи, міні-шахи.
Кількість гравців: 2.
Вікова група: 4+ (у секції з шахів беруть саме з цього віку).
Приблизна тривалість гри: 20-120 хв.
Для когось підійде: сім'я, діти, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна логічна.
Класичні шахи по праву займають перше місце в рейтингу ігор. Це інтелектуальний вид спорту, корисний і для дітей, і для дорослих. В дитині шахи розвивають посидючість, уважність і наполегливість. Удача тут грає найменшу роль, оскільки логічна гра.
Самі шахи з'явилися в Індії, приблизно в 5-6 столітті, але ким вони були придумані, досі невідомо. Мета гри – поставити мат ворожого короля. Для цього необхідно ретельно продумувати кожен хід і аналізувати.
ПАЗЛИ
Аналоги і схожі ігри: пазли, пазли для дітей, м'які пазли, дерев'яні пазли, картонні пазли, 3D-пазл, підлогові пазли.
Кількість гравців: 1.
Вікова група: 2+.
Приблизна тривалість гри: 1 год.
Для когось підійде: діти, сім'я, дорослі.
Тип гри: гра-головоломка.
Пазли – це яскравий приклад того, як можна без напруги і дуже весело поєднувати і гру, і навчання, і розвиток. Пазли допомагають розвивати наочно-образне мислення, оскільки, збираючи навіть саму просту картинку з великих деталей, дитина тренує моторику, пам'ять і уяву. При викладанні картинки у дітей виробляється вільна орієнтація в просторі. Надалі це вміння буде корисно при засвоєнні навичок письма.
Додатково пазли концентрують увагу, розвивають посидючість і координацію рухів. Суть гри – зібрати мозаїку з безлічі різнокольорових шматочків різної форми. Можна купити відразу кілька штук і збирати їх з дитиною наввипередки. Так гра буде ще більш цікавою та захоплюючою.
Пазли існують у безлічі варіантів, від пазлів для малюків з декількох елементів, виконаних з картону або безпечних м'яких матеріалів, до дуже серйозних на тисячі елементів. Також треба згадати такий вигляд пазлів, як «3D-пазли» або інакше «тривимірна головоломка», наприклад модель міста або корабля, але це вже скоріше конструктор.
Шашки
Аналоги і схожі ігри: шахи.
Кількість гравців: 2.
Вікова група: 3+.
Приблизна тривалість гри: 1 год.
Для когось підійде: діти, сім'я.
Тип гри: настільна логічна.
Шашки – ще одна класична настільна гра поряд з шахами. Якщо дитина вже досягла 3-річного віку, то вже настав час познайомити його з шашками. Навіть такі малюки дуже люблять цю гру і схоплюють правила буквально на льоту.
Шашки з'явилися ще в 1600 році до нашої ери в Стародавньому Єгипті. У середні століття шашок навчали всіх воїнів, причому навчали так, щоб вони неодмінно перемагали. Вважалося, що успіх у грі гарантував успіх і на полі бою. Насправді існує багато різновидів шашок, причому фахівці досі не можуть точно сказати, скільки їх. Це і росіяни, і англійські, і китайські, і стоклеточные (міжнародні) шашки. Їх об'єднує лише принцип гри – битви між двома гравцями на полі з чорно-білими клітинами.
👉 Дивіться також: Настільні ігри для дітей і дорослих Настільні інтелектуальні ігри для дітей і компаній змушують активно думати. Паралельно з захоплюючою розвагою розширюється ерудиція і підвищується інтелект, розвиваються логічне і абстрактне мислення...
«Манчкін» (Munchkin)
Аналоги і схожі ігри: Dungeons & Dragons, Крагморта, Munchkin Apocalypse: Judge Dredd та ін.
Кількість гравців: 3-6.
Вікова група: 11+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна карткова.
Гра «Манчкін» – розробка Стіва Джексона, пародіює настільні рольові ігри, зокрема, Dungeons & Dragons. Спочатку вона була створена для молодіжної аудиторії, але з часом стала популярною серед гравців різного віку. Вся тематика «Манчкина» смішна, а текст та ілюстрації на картках виконані з гумором.
Грати може будь-кількість осіб більше 2, але оптимально має бути від 3 осіб. Мета – прокачати свого персонажа до 10 рівня (рівень – головна характеристика). Для цього потрібно перемагати монстрів, добуваючи спеціальні картки і скидаючи цінні активи (карти загальною ціною в 1000 золота). Інші ж гравці можуть насилати на вас прокляття або допомагати монстра в боротьбі проти вас, а також робити інші дрібні капості. Переможець лише один – той, хто досягне 10 рівня.
UNO
Аналоги і схожі ігри: Фортуно (4+, УНО для дітей), карткова гра «101», «Чеський дурень», європейська гра «мау-мау».
Кількість гравців: 2-10, краще всього 6-8.
Вікова група: 7+.
Приблизна тривалість гри: від 15-20 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна карткова.
Ще одна популярна карткова гра – UNO, яка стала героїнею багатьох дитячих забав і веселих вечірок. Вона захоплює своєю невимушеністю і простотою. UNO перекладається на російську мову як «один». Саме одна карта повинна залишитися у гравця, щоб почалося найцікавіше.
Таким чином, завдання гри – скинути свої карти і не забути крикнути «Уно», викладаючи передостанню карту. На цьому етапі тур закінчується, після чого починається підрахунок очок за картками, що залишилися на руках. Далі є два варіанти розвитку:
вважати переможцем того, хто за результатами декількох турів набрав найбільше очок (того, у кого залишилася одна карта, присвоюють окуляри карток, що залишилися на руках у інших гравців);
вважати переможеним того, у кого за результатами декількох турів буде найбільше очок (кожному гравцю нараховують очки за картками, що залишилися у них на руках), а всіх інших – виграли.
Нарди
Аналоги і схожі ігри: нарди довгі, короткі нарди, американка, голландський трик-трак, кубо.
Кількість гравців: 2.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: 30-90 хв.
Рівень стратегії – середній.
Для когось підійде: діти, сім'я.
Тип гри: настільна логічна.
Нарди – настільна гра, яка відбувається на спеціальній дошці, розділеної на дві гральні половини. Суть – зсув шашок на кількість ходів, яке випало на гральних кістках. Перемагає той, чиї фішки швидше досягнуть кінця ігрового поля на стороні супротивника. Грають 2 гравця, у кожного з яких 15 шашок (чорні або білі). Нарди розвивають логіку, пам'ять, рахунок і концентрацію, тому відмінно підходять для дошкільнят.
Нарди – досить древня гра. Є докази, що в неї грають вже більше 5000 років. Так, на території Ірану була знайдена найстаріша дошка для гри в нарди. Вважається, що вона з'явилася там близько 3000 років до н. е. Аналог гри також був знайдений в гробниці Тутанхамона (15 до н. е..).
«Дженга»
Аналоги і схожі ігри: «Джанга», «Вежа», «Сирна Вежа», «На Стіні».
Кількість гравців: від 2.
Вікова група: 4+.
Приблизна тривалість гри: 5-15 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь.
Тип гри: настільна, на спритність рук.
Гра Jenga була придумана англійською геймдизайнером Леслі Скоттом. Суть дуже проста – з побудованої башточки гравці по черзі дістають той чи інший блок, який потім кладуть на гору, стараючись нічого не зруйнувати. Всього в грі використовуються 54, а іноді 48 або 60 блоків з дерева (берези, ясена). Перед початком гри потрібно побудувати вежу. Кожний її поверх – це 3 блоку, покладені впритул один до одного, а на кожному наступному поверсі блоки кладуться перпендикулярно попереднім. Програє той, при чиєму ході стався обвал вежі.
Це цікаво: jenga – це повелительная форма дієслова kujenga, який з мови суахілі перекладається як «будувати».
«Монополія»
Аналоги і схожі ігри: «Монополіст», «Менеджер», «Дитяча монополія» (4+), «Мегаполия для дівчаток» (5+), «Мандрівник», «Бізнесмен», «Імперія».
Кількість гравців: від 2.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: в залежності від кількості осіб в компанії.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь.
Тип гри: економічна, стратегічна.
Гра «Монополія» відноситься до категорії економічних стратегій. У неї грають всі від мала до велика, оскільки вона реально захоплює. Фактично гра ведеться на ігровому полі з квадратів, які проходять всі гравці по черзі. Кидком кубика вони визначають, яке число квадратів вони пройдуть за один хід.
Суть гри полягає в тому, що гравці прагнуть збільшити свій стан шляхом купівлі, продажу або оренди нерухомості. Переможцем стає той, хто за результатами гри виявився найбагатшим.
Цікавий факт: найдовша партія в «Монополію» тривала чотири доби (з перервами).
Настільний теніс
Аналоги і схожі ігри: міні-теніс, інвентар для настільного тенісу.
Кількість гравців: 2.
Вікова група: 7+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки.
Тип гри: спортивна гра з м'ячем.
Настільний теніс – це один з олімпійських видів спорту і дуже варіативна гра з її потужними подачами і підрізування. В процесі змагаються два гравці, які прагнуть за допомогою ракеток перекинути спеціальний м'яч через сітку на ігровому столі. Головне, щоб м'яч торкнувся половини поля суперника хоча б один раз, після чого суперник повинен відправити його назад на другу половину столу.
Настільний теніс підтримує високу рухливість суглобів. Ще цей вид спорту розвиває уважність, швидкість реакції і мислення, а також сприяє зміцненню зору та опорно-рухового апарату. При цьому важливо відзначити, що на відміну від великого тенісу настільний менш травматичний.
«Маджонг»
Аналоги і схожі ігри: «Маджонг Експрес», «Маджонг Метелики», «Маджонг Пасьянс», «Сади Маджонг».
Кількість гравців: від 2.
Вікова група: 7+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки.
Тип гри: китайська азартна гра з гральними кістками.
Гра «Маджонг» ведеться кістками, чимось нагадують кісточки доміно, а за правилами схожа на покер. Для гравця важливі такі якості, як досвід, пам'ять і спостережливість. Метою гри є набір якомога більшої кількості очок. Для цього потрібно зібрати найбільш цінну комбінацію з заданого кількості кісток. У грі присутня випадковий фактор, який може чинити сильний вплив, так і практично не впливати на остаточний результат.
👉 Читайте також пізнавальну статтю на Хабре: Маджонг з дітьми: для чого, коли і як Коли ми готуємо дитину до вступу в школу і допомагаємо їй адаптуватися до школи, підтримуючи його інтелектуальний розвиток, то одне з класичних ігрових засобів – це...
«Мафія»
Аналоги і схожі ігри: «Дитяча мафія» (9+), «Скотланд Ярд», Bang!, Battlestar Galactika, Shadows over Camelot, «Кібер Мафія».
Кількість гравців: від 4.
Вікова група: 14+.
Приблизна тривалість гри: 1-1,5 години.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: покрокова рольова гра з детективним сюжетом.
Гра «Мафія» існує вже більше 30 років. Вона була придумана в 1986 році випускником факультету психології МДУ імені М. в. Ломоносова Дмитром Давидовим. На це його надихнув відомий серіал «Спрут». Спочатку гра виявилася дуже популярна в студентському середовищі, а по закінченні навчання іноземні студенти поширили її в своїх країнах. Сьогодні фрази «місто засинає» і «прокидається мафія» щодня вимовляються на безлічі мов світу.
«Мафія» – одночасно психологічна та математична гра. Жителі міста, втомлені від розгулу мафії, приймають рішення посадити у в'язницю всіх мафіозі до єдиного. А у відповідь мафія оголошує війну всім городянам. Мирним гравцям потрібно розпізнати всю мафіозне угруповання до того, як їх уб'ють одного за іншим.
👉 Читайте також: Розважальні ігри для компанії, для всієї родини, для веселого дозвілля Веселі та цікаві ігри для компанії доставлять багато приємних хвилин і забезпечать гарний настрій.
«Еківокі»
Аналоги і схожі ігри: «Эквитоки», «Аліас», «Еліас», «Актівіті», «Аліас для дітей», «Скажи інакше», Junior alias, «Крокодил».
Кількість гравців: від 4.
Вікова група: 10+.
Приблизна тривалість гри: від 30 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна.
«Еківокі» – це ціле сімейство ігор для дорослих, для сімейних вечорів і для тих, хто подорожує. Гра підходить навіть для випадків, коли за столом збираються люди різних поколінь. Вона добре розвиває комунікативні навички. З французького «Еківокі» перекладається як «двозначні натяки».
В основі гри принцип, за яким один пояснює слова, а інші вгадують їх. Пояснюючи аудиторії слово, гравець виконує завдання і пересуває свою фішку на ігровому полі, а її потрібно довести від дверей до горища.
👉 Читайте також: Настільні розважальні ігри Настільні розважальні ігри, які не дадуть занудьгувати гравцям ні на одну хвилину. Ігри на спритність, кмітливість, логіку, образне мислення, а де-то не завадить трішки хитрощі. Організуйте веселе дозвілля та цікаве дозвілля всієї сім'ї або компанії!
«Твістер»
Аналоги і схожі ігри: «Пальчиковий твістер», «Твістер Гранд», Twister Dance, Twister Dance, Мега-Твістер.
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 4+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: рухлива підлогова гра для активної компанії (настільний варіант гри "Пальчиковий твістер").
Суть гри «Твістер» полягає в тому, що гравцям необхідно поставити свої руки і ноги на кольорові кола, при цьому не відриваючи від поверхні вже поставлені стопи і долоні. Місце, куди потрібно поставити кінцівки, вибирають за результатами обертання рулетки. Гра дуже рухлива і часто смішна. Грати в неї цікаво як дорослим, так і дітям. Всі отримають масу позитивних емоцій.
У «Твистере» використовується ігрове поле з ПВХ. Його розміри зазвичай складають 160х140 див. Килимок розстеляють на підлозі. На ньому намальовані кола жовтого, червоного, синього і зеленого кольорів. Вони розташовані в 4 ряди по 6 штук.
«Каркассон»
Аналоги і схожі ігри: доповнення «Абат і мер», «Король», «Купці та будівельники», «Каркассон. Фортеця», «Діти Каркассона».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 7+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: стратегічна настільна.
Гра «Каркассон» здатна перенести вас на 800 років тому і буквально зануритися в романтичну атмосферу Середньовіччя. Каркассоном називається старовинна французька фортеця, заснована ще за Римської імперії. У свій час вона витримала не одну облогу. Сьогодні ж це популярна настільна гра, що має безліч доповнень.
Суть гри полягає в тому, що необхідно складати карту середньовічного князівства з наявних карток із зображенням міст, доріг, полів, монастирів. Гравці викладають квадрати по черзі із загальної стопки, а потім на них можна виставляти своїх підданих, які можуть бути абатами, селянами, розбійниками.
Настільний футбол (Кікер)
Аналоги і схожі ігри: настільний хокей та теніс.
Кількість гравців: від 2.
Вікова група: 4+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: динамічна настільна.
Настільний футбол – гра для двох і більше учасників. Являє собою невелике ігрове поле з продуманою системою управління фігурками гравців, яка дозволяє переміщати м'яч: давати пас, розігрувати комбінації і забивати гол у ворота супротивника. Таким чином, в основу покладені принципи і правила класичного футболу. Просто тут у якості гравців фігурки футболістів, керовані людиною за допомогою рукоятей.
Це цікаво: згідно з однією з версій, футболіст з'явився на початку 20 століття. Вважається, що винахід належить англійцеві Едвіну Лоуренсу. Спочатку гра велася тільки фігурками воротарів. Через 10 років вона була вдосконалена і прийняла вигляд, найбільш наближений до сучасного.
👉 Читайте також: Що подарувати хлопцеві на день народження Що слід подарувати хлопцеві на день народження, щоб дитина був по-справжньому щасливий.
«Імаджинаріум»
Аналоги і схожі ігри: «Імаджинаріум Дитинство» (6+), «Імаджинаріум Союзмультфільм», «Імаджинаріум 3D», «Діксіт», «Гра в асоціації», «Воображарий», Fantasy.
Кількість гравців: від 5 до 24.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна словесна.
«Імаджинаріум» – оригінальна і захоплююча настільна словесна гра, пов'язана з асоціаціями. Це вітчизняна адаптація французької гри «Діксіт» з більш сюрреалістичною стилістикою зображень. Вона допомагає підвищити комунікативність, подолати сором'язливість і розвинути власне творче мислення.
Суть гри – загадати асоціацію до конкретної картці. Інші учасники повинні вгадати, про зображенні на карті який йде мова. Асоціація може бути представлена в будь-якому вигляді: цитати, пантоміми, слова, жестикуляція, уривки з творів мистецтва. Одночасно з загадуванням асоціацій необхідно довести свою фігурку до лідируючої позиції на ігровому полі. Причому це треба зробити до моменту, коли закінчаться всі карти.
Гра «Хто Я»
Аналоги і схожі ігри: «Я ніколи не», «Повна нісенітниця», «Я кактус?».
Кількість гравців: від 2 осіб.
Вікова категорія: 6+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна словесна.
Гра «Хто Я» дуже цікава, цікава, мега-весела і в той же час проста. Підходить для вечірок, дружніх посиденьок і навіть подорожей. Мета – відгадати персонажа, ім'я якого написано на листочку, приклеєному до вашого чола. У наборі з картками зазвичай йдуть стрічки для їх кріплення на голові.
Дивитися, що написано на вашому листку, не можна. Необхідно задавати оточуючим навідні запитання, відповідь на які може бути «так» або «ні», «можливо» або «може бути». З допомогою цих відповідей ви повинні здогадатися, хто написаний на вашому стікері. Для ускладнення завдання кожному гравцеві можна відвести на вгадування певний час, поставивши таймер на кілька хвилин.
Сама гра набула популярності в 2009 році після виходу фільму «Безславні виродки», де герої грали в нехитру гру з звичайними папірцями на лобі. Багатьом розвага здалося цікавим і захоплюючим, тому його розповсюдили по всьому світу.
Гра «Крокодил»
Аналоги і схожі ігри: «Аліас», «Хто я?», «Актівіті», «Аліас для дітей», «Скажи інакше», Junior alias, «Я ніколи не», «Повна нісенітниця», «Я кактус?».
Кількість гравців: від 3-5.
Вікова група: 4+.
Приблизна тривалість гри: 30-60 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: психологічна, може бути індивідуальною або командної.
Гра «Крокодил» (ще називається «Асоціації») ідеально підходить для великих, веселих, галасливих компаній. Вона розвиває невербальне мислення, а ще дуже захоплює незалежно від віку, допомагаючи розкрити акторські здібності і кмітливість гравців. Суть гри в тому, щоб без слів, а за допомогою міміки, жестів і поз показати задане слово або фразу. Така гра підходить для компаній як знайомих, так і незнайомих людей. В останньому випадку «Крокодил» допомагає згуртувати прийшли на вечірку.
Це цікаво: за однією з версій гра називається «Крокодил» з тієї причини, що крокодила дуже легко показати і тим самим пояснити правила.
Гра «Хрестики-нулики»
Аналоги і схожі ігри: «4 в ряд».
Кількість гравців: 2.
Вікова категорія: 6+.
Приблизна тривалість гри: 10 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, дорослі.
Тип гри: логічна.
В грі «Хрестики-нулики» борються два супротивника. Вони грають на квадратному полі 3х3 клітки, хоча зустрічаються і збільшені поля аж до нескінченного. Але на надто величезному полі партія затягується і стає нудною. Суть в будь-якому випадку однакова: один гравець ставить хрестики, а другий – нулики. Завдання – вибудувати в ряд 3 своїх значка.
За однією з версій гра прийшла до нас з Японії або Китаю. Це пояснюється тим, що хрестики-нулики дуже схожі з гомоку і рендзю. У США теж є своя назва цієї гри – tic-tc-toe, а в дореволюційній Росії схожа гра називалася «Кмітливість». Цікаво, що в інтернеті можна знайти безліч стратегій і алгоритмів, що гарантують нічию при будь-якій грі суперника.
Більярд
Аналоги і схожі ігри: «Дитячий більярд» (3+).
Кількість гравців: 2.
Вікова група: 7+.
Приблизна тривалість гри: 20-60 хв.
Для когось підійде: підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна.
Більярд – одна з популярних і найбільш давніх ігор. Історія її появи досі точно не встановлена. За різними версіями більярд виник в Азії, Індії чи Китаї. Хоча за самим раннім нарисів про розваги, які нагадували більярд, він виник ще до н. е. в Стародавньому Єгипті.
У сучасному світі, більярд має безліч різновидів. У загальному випадку мета – загнати певну кількість куль в лунки. Змагання проводять на спеціальному столі з застосуванням довгій палиці – кия. При такій діяльності розвивається окомір, виробляється чіткість і хороша координація рухів.
Настільна гра «Ферма»
Аналоги і схожі ігри: «Супер Фермер», «Супер Ранчер», «Ферма Люкс», «Ферма панд», «На фермі».
Кількість гравців: 2-6.
Вікова категорія: 6+.
Приблизна тривалість гри: може тривати кілька годин, в залежності від кількості гравців і особливостей побудови стратегії.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки.
Тип гри: настільна.
Настільна гра «Ферма» оптимальна для проведення дозвілля з друзями або родиною. Тут оригінальний сюжет, безліч стратегій і яскраві персонажі, які допомагають у розвитку уяви. Мета гри проста – розвинути свою ферму краще за інших учасників. Для цього потрібно проходити безліч цікавих етапів і виконувати різні завдання. у наборі є все необхідне: стартові поля, фішки з тваринами, гральні кістки, фігурки та ін. Гра корисна наступним:
допомагає освоїти рахунок і більше дізнатися про тваринний світ;
розвиває дрібну моторику;
вчить логічно мислити, прораховувати свої дії, працювати в команді і приймати поразки.
👉 Читайте також: «Скільки іграшок повинно бути у дитини» Скільки іграшок потрібно дитині: поради психологів. Як контролювати їх кількість?
«Доббль»
Аналоги і схожі ігри: «Подвійна картинка», «Перепутаница», «Дубль. Знайти пару», «Дублі», «Дубль 2», «Знайди дубль».
Кількість гравців: від 2.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: 30-40 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки.
Тип гри: динамічна настільна.
«Доббль» – захоплююча настільна гра, яка допомагає розвивати уважність і гостроту реакції. Ще специфічні правила тренують навички спілкування та самоконтролю. Гра складається з круглі картонних карток, складених у бляшану коробочку. На картках зображені малюнки, причому таким чином, що на кожній окремо взятій парі карток є повторювані картинки. Так ось мета гри – як можна швидше знайти це збіг і назвати його вголос.
У найпростішому варіанті кожному гравцю дається по 1 картці, а всі інші залишають в колоді, причому малюнками вниз. Після цього верхню картку у колоді перевертають, а всім гравцям потрібно знайти, який малюнок на ній повторюється в його картці. Той, хто зробив це швидше, забирає картку з колоди. І у кого їх буде більше, той і переміг.
«Ерудит»
Аналоги і схожі ігри: «Скреббл», «Скрабл», «Балда», «Боггл», «Скрабл для дітей».
Кількість гравців: від 2.
Вікова категорія: 6+.
Приблизна тривалість гри: 30-40 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки.
Тип гри: настільна.
«Ерудит» завоював свою популярність ще в кінці 60-х років 20 століття. Для старшого покоління це була одна з найулюбленіших настільних ігор дитинства. Вона захоплює дітей і через півстоліття. У неї грають також підлітки, школярі та студенти. Це хороша гра для всієї родини. Дітям «Ерудит» допомагає навчитися бачити різницю між вимовою і написанням.
Суть гри – складати слова з фішок, які дістають навмання з мішечка. Першому гравцеві потрібно придумати слово і викласти його в центрі поля, а інші будуть підставляти свою букву к наявними так, щоб отримати нове слово. Його можна складати в будь-якому напрямку: зліва-направо, зверху-вниз, тобто по горизонталі і по вертикалі.
Морський бій
Аналоги і схожі ігри: «Ерудит», «Шибениця», «Феодали» («Точки»).
Кількість гравців: 2.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: 20 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки.
Тип гри: стратегічна настільна.
Гра «Морський бій» призначена для двох учасників, які по черзі називають координати ігрового поля на невідомій карті суперника, щоб знайти його кораблі. Якщо на місці названої координати є корабель, то його частина топиться, і так до тих пір, поки не будуть потоплені всі кораблі. Таким чином, мета – розбити весь флот противника швидше, ніж це зробить він.
На початку гри суперникам дуже важливо грамотно розташувати кораблі на своєму ігровому полі. Від прийнятого рішення буде залежати весь результат гри. Суду можна розставляти в хаотичному порядку, по горизонталі, по вертикалі, в центрі або по краях підлогу. Головне, щоб вони не перетиналися і між ними була мінімум одна клітина. Таким чином, «Морський бій» вчить початків тактики і стратегії, розвиває увагу, пам'ять, а ще допомагає навчитися програвати.
Доміно
Аналоги і схожі ігри: «Дитяче доміно» (3+), «Руммикуб».
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 4+.
Приблизна тривалість гри: 30-45 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки.
Тип гри: стратегічна настільна.
Доміно – настільна гра, назва якої з'явилося з-за поєднання чорного і білого кольорів. Суть – створення ланцюга кісточок, які стикаються один з одним половинками, на яких однакова кількість точок.
Доміно – це споконвічно китайський винахід. Гра зародилася в далекому минулому, коли в Китай були завезені гральні карти. Кожна з кісточок доміно спочатку показувала результату кидання двох гральних кісток. На кожній з половинок міститься від 0 до 6 точок.
Цікавий факт: сума всіх точок грального набору становить 168.
У дитячому доміно на костяшках зображують не точки, а різних звіряток. Це допомагає дитині ближче познайомитися з тваринним світом, а ще навчитися знаходити однакові картинки, тобто поліпшити пам'ять і концентрацію. Гра закінчується, коли відбувається блокування викладки, а на руках ще є кісточки, а також, коли один з гравців поклав останню з своїх кісточок.
Лото
Аналоги і схожі ігри: «Російське лото», «Дорожнє лото», «Дитяче лото» (розвиваюче, 3+), Bingo Ringo.
Кількість гравців: 2-7.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: 15-20 хв.
Для когось підійде: діти, сім'я, підлітки, дорослі.
Тип гри: настільна.
Лото – різновид азартної гри на особливих карти з надрукованими на них рядами чисел. Вперше вона з'явилася в 16 столітті в Італії і відразу ж стала популярною. В наших краях лото стало затребуваним тільки в 18 столітті. Але спочатку воно було доступним тільки для забезпечених людей, а інші шари населення долучилися до гри лише в 20 столітті.
Лото вважається воістину сімейної грою. У стандартній комплектації ігрового набору вистачає на 2-7 осіб. У нього входять:
24 ігрові картки;
непрозорий мішечок;
90 діжок з номерами від 1 до 90;
фішки-маркери;
коробочка для зберігання.
Гра розвиває пам'ять, концентрацію уваги, терпіння і логічне мислення. Дітям лото допомагає вивчати цифри. За рахунок ігрового процесу вони набагато простіше сприймають інформацію. З усіх учасників потрібно вибрати одного ведучого, який буде діставати барила і оголошувати учасникам номер. Мета гри – швидше за інших гравців закрити всі номери на картці. Той, хто це зробить, стає переможцем.
«Руммикуб»
Аналоги і схожі ігри: «Сет» (6+), «Етта» (8+), «Маджонг», Доміно.
Кількість гравців: 2-4.
Вікова група: 8+.
Приблизна тривалість гри: 30-45 хв.
Для когось підійде: підлітки, дорослі.
Тип гри: стратегічна настільна.
«Руммикуб», або просто «Румми» – дуже нестандартна гра, яка чимось нагадує доміно, а ще шахи і «Маджонг». Була винайдена в Підмандатної Палестині близько 70 років тому. Стала результатом пошуку нових розваг після заборони влади на звичайні гральні карти.
В ігровому наборі 104 цифрові фішки (зі значеннями від 1 до 13) та 2 фішки Джокерів. Всі фішки розділені на 4 кольори: червоний, оранжевий, синій і чорний. Кожна комбінація числа і кольору зустрічається 2 рази. У гравців є підставка для карток, щоб суперники їх не бачили. Мета – першим викласти на своєму полі всі свої фішки. Партія триває, поки цього не доб'ється один з гравців.
«Жах Аркхем»
Аналоги і схожі ігри: «Поклик Ктулху».
Кількість гравців: 1-8.
Вікова група: 12+.
Приблизна тривалість гри: 60 хв.
Для когось підійде: сім'я, підлітки, дорослі.
Тип гри: настільна рольова кооперативна.
Настільна рольова гра «Жах Аркхем» переносить гравців в початок 20 століття в однойменний містичний місто і його околиці. Гравцям належить приміряти на себе роль детектива і розслідувати загадкове подія. Мета – запобігти катастрофі, що насувається, при якій давня могутня істота намагається відкрити ворота в чужий світ. Гравцям потрібно закрити всі двері в місті, а при невдачі знищити монстра.
Сама гра являє собою карту вигаданого містечка Аркхем, на якому також розташовані інші світи, куди можна потрапити через браму. Кожен гравець повинен вибрати для себе персонажа з певним набором характеристик, речей, заклинань і здібностей. В ході гри випадковим чином відкриваються ворота, звідки з'являються монстри. Дослідникам потрібно битися з ними, збирати докази, виходити з усіх ситуацій. Особливість гри в тому, що гравцям потрібно об'єднати свої зусилля. Саме тому вона називається кооперативною.
«Мачи Коро»
Аналоги і схожі ігри: «Монополія», «Фруктогонщики».
Кількість гравців: 2-5.
Вікова група: 12+.
Приблизна тривалість гри: 60 хв. і більше.
Для когось підійде: сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна економічна.
У «Мачи Коро» можна відчути себе справжнім мером невеликого японського містечка. У вас буде стартовий бюджет з пар монеток, пшеничне поле і пекарня. Використовуючи це, вам необхідно поповнити скарбницю міста, побудувати визначні пам'ятки, фабрики та інші нові будівлі.
Мета – зробити своє місто максимально розвиненим і виділитися на тлі сусідніх мегаполісів. Для цього вам належить навчитися грамотно розподіляти бюджет, виділяючи з нього кошти на розвиток інфраструктури. При цьому обов'язково потрібно стежити за прогресом супротивників, щоб мати можливість отримати звання кращого міста в країні.
«Свинтус»
Аналоги і схожі ігри: UNO («Уно»).
Кількість гравців: 2-10.
Вікова група: 5+.
Приблизна тривалість гри: 15-20 хв.
Для когось підійде: сім'я, підлітки, молодь, дорослі.
Тип гри: настільна карткова.
«Свинтус» підходить для приємного, легкого і веселого проведення часу. В основі картки із зображенням офісних працівників, стилізованих під свинок. В колоді 112 карт, різних за кольором і цифрового номіналу (0-7).
Мета гри – позбутися всіх карт і одночасно «подсвинячить» сусідові. Для цього гравцям лунає 8 карт, а решту колоди кладуть по центру. Потім роздає перевертають верхню карту з колоди, а гравцям треба знайти ту карту, яка буде збігатися за кольором або за номіналом. Якщо такої немає, доведеться брати ще одну карту з колоди. Але не все так просто, адже в колоді є спеціальні карти. Вони змінюють напрямок ходу, змушують брати більше карт із колоди, пропустити хід і багато іншого. Завдяки їм гра точно буде гучної і смішний.
👉 Читайте далі: Продовження рейтингу ТОП-60 кращих ігор за популярністю Схоже ви подужали 50 найкращих, найпопулярніших. Залишилося зовсім трохи!
Висновок
Вашій увазі представлені кращі ігри, які користуються популярністю серед дітей та дорослих. В залежності від того, які навички ви хотіли б розвинути або поліпшити, ви можете вибрати стратегічні, економічні, логічні або інтелектуальні ігри. Серед них варіанти з різним сюжетом: від розважальних до детективних. Ви можете змагатися між собою або вибрати гру, де необхідно працювати в команді. Сподіваємося, за допомогою рейтингу ви знайдете розвага для компанії з будь-якої кількості осіб, зможете зайняти дітей, пограти всією сім'єю або в колі друзів.
🔸 Кращі ігри за рейтингом популярності 🔸 Популярні ігри 🔸 Кращі ігри для дітей і дорослих 👆
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner